Uvodna stranka O nas Sluzby Tipy Galeria Kontakt
Pondelok 12:30 - 17:00
Utorok 12:30 - 17:00
Streda 12:30 - 17:00
Štvrtok 12:30 - 17:00
Piatok 12:30 - 17:00
Sobota, Nedeľa súrne prípady na telefóne
 
 
28. Tu je 11 dôvodov prečo sú psi lepší ako mačky
1. Psík vás rozosmeje
Vedecká štúdia dokázala, že psíčkari majú výrazne viac zábavy než tí, ktorým robí spoločnosť mačka. Dokonca aj ľudia bez domácich maznáčikov sa nasmejú viac než majitelia mačiek. Že by mačky vysávali radosť zo života?
2. Nájde vám nových kamarátov
Každý majiteľ psa vám môže potvrdiť, že pri prechádzkach s jeho domácim miláčikom sa dal do reči s rôznymi ľuďmi. Keď človek kráča sám, určite sa pri ňom nikto nepristaví na kus reči. Ale pri venčení psíka je veľmi vysoká šanca na nadviazanie nových kontaktov.
3. Psí čuch môže byť užitočný
Na Pensylvánskej Univerzite trénujú zlatých retrieverov a nemeckých ovčiakov ako vyňuchať rakovinu vaječníkov. Ešte z nich budú aj záchranári ľudstva...
4. Havkáči sú technologicky zručnejší
Zatiaľ čo mačky sú zaneprázdnené rozhadzovaním všeličoho po celom byte, moderní psíkovia sa učia ako rozoznať a reagovať na písomné príkazy na tablete, napr. "sadni". V londýnskej spoločnosti City Dog naučia vášho psíka, ako si urobiť populárnu selfie fotografiu potiahnutím ňufáka po obrazovke.
Chcete kreatívne odfotiť svojho domáceho miláčika? Poradíme vám, ako na to
5. Udržuje vašu kondičku
Psík potrebuje prechádzky, čo núti jeho majiteľa, aby sa tiež hýbal. Starší ľudia so psom prejdú denne aj 1,5 kilometra. Austrálska štúdia, ktorá trvala päť rokov na vzorke 2000 ľudí, dokázala, že prechádzky so psom majú potenciál zvýšiť fyzickú aktivitu veľkej časti spoločnosti.
6. Pes záchranár
Chlpáči sú známi aj svojim vycibreným čuchom, vďaka ktorému dokážu nájsť bomby, vystopovať zločincov alebo nezvestných. Jednoducho, sú to štvornohí bojovníci proti zločinu.
7. Majú šiesty zmysel
Pes dokáže vycítiť, že niekto bude mať záchvat. Dotyčného bude varovať svojim nezvyčajným správaním, či už zavýjaním, kňučaním alebo naliehavým štekotom. Podľa National Geographic pes dokáže upozorniť na budúci záchvat 12 až 15 hodín vopred. Niektorí sú aj trénovaní na vytočenie tiesňovej linky. No skúste naučiť vašu mačku privolať záchranku.
8. Psíkovia pomáhajú zachrániť ohrozené zvieratá
Čierny kríženec labradora Tucker bol vycvičený na pomoc vedcom pri pátraní po kosatkách ňuchaním ich výkalov. Študovaním veľrybích exkrementov dokážu výskumníci zistiť ako znečistenie ovplyvňuje konkrétnu populáciu veľrýb. Policajný pes vypátral zlodeja
9. Domáci miláčik môže zabrániť vzniku alergie alebo astmy
U detí vystavených "psiemu prachu" sa môže prejaviť menšie riziko prepuknutia alergií alebo astmy v staršom veku. Dokázal to výskum uskutočnený na myšiach. Psí prach obsahuje mikróby, ktoré ovplyvňujú počet imunitných buniek vo zvieracích dýchacích cestách, ktoré reagujú na alergény.
10. Psi sú verní
Priznajte si to, keď prídete domov z práce nikoho nepoteší vaša prítomnosť tak, ako vášho štvornohého kamaráta. Aj v časoch, keď sa vám všetci otočia chrbtom, pes pri vás zostane, nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepší priateľ človeka.
Je nespočetne mnoho prípadov, keď psíkovia zostali pri svojich pánoch aj po smrti, nedokázali sa odtrhnúť od hrobu svojho majiteľa alebo smutne čakali dlhé týždne pri vchode do domu, kým sa vráti.
11. Dávajú životu zmysel, aj keď zostarnete
Starší ľudia môžu strácať zmysel života. Ale psík, ktorý má svoj režim a potrebuje pravidelne dostávať stravu a prechádzky, môže zaplniť medzeru po zamestnaní a deťoch, ktoré už odišli z domu.
Zdroj: Business Insider
Spracovala: Tatiana Hudecová/Aktuálne.sk
 
Autor článku: MVDr. Karol Kaigl
späť na tipy >>>
 

             Počet návštev: 383434

Uvodna stranka Mapa kontakt BlueDimension CreativeStudio